Zubné strojčeky

Neviditeľné dlahy Invisalign

Svojou pohodlnosťou pri nosení si Invisalign získal už viac ako 4 milióny priaznivcov na celom svete. Invisalign sú takmer neviditeľné vyrovnávače zubov, patriace k svetovej špičke medzi priehľadnými strojčekmi na zuby. Pacient dostane sadu priehľadných dláh, ktoré si so sebou odnesie domov. Nosí ich približne 7-14 dní a po tejto dobe si ich pacient vymení za nové dlahy. Invisalign dlahy sú snímateľné a preto si ich môžete vybrať pred jedením, ústnou hygienou alebo spoločenskou udalosťou.

 

Najčastejšie otázky o neviditeľných strojčekoch

Z čoho sú neviditeľné strojčeky vyrobené?

Priehľadné strojčeky sú vyrobené z pevného zdravotníckeho termoplastu, vyvinutý špeciálne pre systém Invisalign. Strojčeky alebo aj tzv. dlahy sú každému pacientovi vyrábané na mieru, ktoré priliehajú k zubom.

Aký je rozdiel pri nosení fixného aparátu a neviditeľných strojčekov?

Na rozdiel od fixného aparátu, ktorý je na zuboch nalepený permanentne počas celej dĺžky liečby, sú dlahy snímateľné a môžu sa kedykoľvek z úst vybrať. Zuby sa tak dajú ľahšie vyčistiť, pretože vám na zuboch nezavadzajú žiadne brekety. Pri rozprávaní nie sú dlahy skoro vôbec vidieť. Ak sa však chystáte na spoločenskú udalosť alebo máte dôležité pracovné stretnutie, viete si neviditeľný strojček pohodlne z úst vybrať a nasadiť po skončení udalosti. Pri liečbe dlahami Invisalign vám dokážeme zobraziť virtuálny výsledok a plán liečby a to ešte pred vstupom do liečby. Budete mať tak jedinečnú možnosť vidieť priebeh liečby a ako by mali vaše zuby vyzerať po jej absolvovaní.  

Ako často budem chodiť na kontrolu s neviditeľným strojčekom?

Pacienti si na kontrolu voláme každé dva mesiace. Pri fixných aparátoch potrebujeme pacientov kontrolovať raz mesačne. 

Je liečba neviditeľným strojčekom bolestivá? 

Niektorí pacienti pociťujú pri nasadení novej dlahy pocit tlaku, ktorý pretrváva iba pár dní. Tlak je signálom, že dlahy fungujú a že sa zuby posúvajú do želaného výsledku. Citlivosť zubov sa však vytratí v priebehu niekoľkých dní. 

Ako často mám nosiť neviditeľný strojček?

Neviditeľné dlahy je potrebné nosiť počas celej liečby. Vyberajú sa iba počas jedenia, pitia tmavých nápojov a čistenia zubov. 

 

Zistite viac o neviditeľných strojčekoch stiahnutím informačného letáka.

 

Urýchľovač liečby Orthopulse

Orthopulse je prístroj, ktorý urýchľuje liečbu s priesvitnými alebo fixnými strojčekmi. Tento akcelerátor funguje na princípe fotobiomodulácie (nízkoenergetické svetelné imulzy), ktorý stimuluje kosti obklobujúce korene zubov. Ortodontickú liečbu tak vieme skrátiť o 30 - 50%.

Orthopulse sa používa ako súčasť ortdontickej liečby na iba 10 minút denne (5 minút na každú čeľusť). 

 

 Orthopulse

Viditeľné zubné strojčeky

Pri liečbe viditeľnými zubnými strojčekmi používame viacero variánt fixných a snímateľných aparátov. Pri fixných aparátoch sa na zuby nalepia keramické alebo kovové brekety, ktoré sú spojené oceľovým alebo nikel-titánovým drôtikom. Fixné strojčeky sú obľúbenou voľbou pre deti a tínedžerov.

CCO SYSTÉM

Na klinike pracujeme s najnovším systémom CCO (Complete Clinical Orthodontics), ktorý pacientovi zabezpečuje modernú a efektívnu liečbu.
CCO systém naplno využíva interakciu medzi breketou a drôtom tak, aby na konci liečby dosiahol optimálnu pozíciu jednotlivých zubov. Pri tomto type zubného strojčeka pacient nenosí žiadne gumičky okolo brekiet, čo zabezpečuje lepšiu ústnu hygienu a kontroly iba raz za dva mesiace. 

Pacientom ponúkame dva typy brekiet podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené. Fixné aparáty (strojčeky) s keramickými breketami sú menej nápadné a svojim vzhľadom sa približujú ku neviditeľným dlahám. Kovové zubné strojčeky sú ekonomicky výhodnejšou variantou, ktorá je však rovnako efektívna ako varianta s keramickými breketami.  

 

fixný strojček

OBJEDNAJTE SA NA KONZULTÁCIU

Planmeca Sirona Forestadent Invisalign