Ortodoncia Klostermann

ORTODONCIA je špecializovaná ambulancia čeľustnej ortopédie, rádiológie a dentálnej hygieny. Poskytujeme modernú ortodontickú liečbu pre deti, mladých a dospelých. Pri práci sledujeme najnovšie trendy a techniky, ktoré následne aplikujeme pri liečbe našich pacientov.
Našim cieľom je poskytovať pacientom nadštandardný a individuálny prístup, vďaka ktorému vieme naplánovať najvhodnejšiu a najefektívnejšiu liečbu. Výsledkom našej práce je spokojný pacient s dokonalým, novým úsmevom.
Sme dlhoročným partnerom všetkých zdravotných poisťovní, ktoré pacientom do veku 18 rokov uhrádzajú časť nákladov na čeľustnoortopedickú liečbu. Pred začatím každej liečby absolvujeme s pacientom dôkladnú konzultáciu, počas ktorej navrhneme ten najvhodnejší typ zubného strojčeka. Výsledkom našej starostlivosti sú tak zdravé, rovné zuby a krásny úsmev. Objednajte sa k nám sami alebo požiadajte zubného lekára, aby vás odporučil na čeľustnoortopedickú konzultáciu.

MUDR. Katarína
Klostermannová

Čelustný ortopéd a odborný garant
Naša doktorka a zakladateľka Ortodoncie Klostermann vyštudovala a ukončila zubné lekárstvo na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v roku 1992. Po ukončení štúdia pracovala ako zubná lekárka na základnej škole Haanova v Petržalke a neskôr vo firme Medius. Po roku 1998 si otvorila svoju vlastnú stomatologickú prax v Moste pri Bratislave. V roku 2001 začala postgraduálne štúdium, ktoré úspešne ukončila v roku 2006 špecializačnou atestáciou z čeľustnej ortopédie. Od roku 2006 pracovala ako čeľustná ortopédka na poliklinike v Hlohovci a v roku 2012 otvorila novú ambulanciu v Bratislave. Pravidelne absolvuje školenia a workshopy v oblasti čeľustnej ortopédie. Medzi jej záľuby patrí cestovanie do prímorských krajín a štúdium španielskeho jazyka.

MDDr. Oliver Klostermann

Sstomatológ a praktikant v odbore čeľustná ortopédia
Oliver vyštudoval a ukončil zubné lekárstvo na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v roku 2020. V ambulancii sa venuje stomatológii a asistuje pri čeľustno-ortopedických výkonoch. Rozpráva plynule anglicky a nemecky. Vo svojom voľnom čase chodí rád so svojou rodinou a kamarátmi do prírody na Záhorí, hrá futbal a florbal.

MDDR. Alica
Orenčáková

Stomatológ a praktikant
Alica ukončila vysokoškolské štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v roku 2018. Počas štúdia sa zúčastnila mnohých zahraničných stáží. Najzaujímavejšími boli najmä dobrovoľnícke projekty v Afrike, vďaka ktorým si obľúbila krajiny ako napríklad Sudán či Mozambik. Zlomovou však pre mňa bola klinická stáž v Izraelskom Jeruzaléme na ortodontickom oddelení Hadassah Ein Kerem Hospital, kde sa presvedčila, že jej profesným zameraním bude práve ortodoncia. Od roku 2018 pracovala ako zubný lekár v Košiciach a o rok neskôr začala pracovať ako praktikant v čeľustno-ortopedickej ambulancii v Ortodoncii Klostermann. Od roku 2020 začína popri práci špecializačné štúdium čeľustnej ortopédie na oddelení čeľustnej ortopédie na SZU. Okrem práce, ktorá ju veľmi baví, má rada írske tance a cez víkendy si rada prečíta dobrú knihu, či zahrá tenis.

MDDR. Katarína
Kafková

Stomatológ a praktikant v odbore čeľustná ortopédia
Naša doktorka Katka vyštudovala a ukončila zubné lekárstvo na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v roku 2019. Počas štúdia sa 5 rokov venovala školeniam dentálnej hygieny v projekte Dentalalarm, absolvovala iTOP - certifikované školenie dentálnej hygieny. Práci v čeľustno- ortopedickej ambulancii sa venuje už 3 roky. Svoje vedomosti si pravidelne obohacuje účasťou na školeniach v oblasti čeľustnej ortopédie a stomatológie. Vo svojom voľnom čase rada jazdí na bicykli a chodí do kina. Potešíte ju dobrou fantasy knihou a sladkosťami.

Bc. Andrea Ďatková

Zubná asistentka
Andrejka pracuje v Ortodoncii Klostermann ako zubná asistentka. Vyštudovala strednú zdravotnícku školu vo Zvolene ako zdravotný asistent. Na Slovenskej zdravotníckej univerzite študovala odbor ošetrovateľstvo. Začínala ako všeobecná sestra na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v Banskej Štiavnici na oddelení anesteziológie intenzívnej medicíny a neskôr na transplantačnom oddelení Urologickej kliniky na Kramároch. Od roku 2016 pôsobí ako zubná asistentka v ortodontickej ambulancii. Vo svojom voľnom čase rada športuje, číta knihy a chodieva na dlhé prechádzky so svojim psíkom.

MA. Katarína
Tatranská

Marketingová manažérka
Naša manažérka Katka pracuje v Ortodoncii Klostermann od roku 2015. Vyštudovala marketingovú komunikáciu na Univerzite Komenského v Bratislave a magisterské štúdium absolvovala v Londýne na Middlesex University v roku 2012. Po ukončení štúdia pracovala v reklamnej agentúre a agenntúre marketingového výskumu. V práci sa okrem marketingu stará o celkový chod a riadenie ambulancie. Vo voľnom čase rada cestuje a spoznáva nové miesta, trávi čas v prírode a cvičí jógu.