Zubné strojčeky

Doprajte si bezchybný úsmev

V ambulancii sa špecializujeme na čeľustnú ortopédiu alebo ortodonciu, ktorá sa zaoberá nesprávnym postavením zubov ako sú krivé zuby a chybný zhryz. Krivé zuby alebo chybný zhryz je možné liečiť pomocou zubných strojčekov. V dnešnej dobe máme k dispozícii viacero moderných alternatív liečby.

Priesvitné dlahy Invisalign

Svojou pohodlnosťou pri nosení si Invisalign získal už viac ako 6 miliónov priaznivcov na celom svete. Invisalign sú takmer neviditeľné dlahy, patriace k svetovej špičke medzi priehľadnými strojčekmi na zuby. Pacientovi sa na mieru vyrobí sada priehľadných dláh, ktorú si so sebou odnesie domov. Nosí ich v priemere 5-14 dní a po tejto dobe si ich pacient vymení za nové dlahy. Invisalign dlahy sú snímateľné a preto si ich môžete vybrať pred jedením, ústnou hygienou alebo spoločenskou udalosťou. Invisalign priesvitné dlahy sú ideálnou voľbou pre deti, tínedžerov ale aj dospelých pacientov.

Najčastejšie otázky o neviditeľných strojčekoch

Z čoho sú neviditeľné zubné strojčeky vyrobené?

Priehľadné dlahy sú vyrobené z pevného zdravotníckeho termoplastu, vyvinuté špeciálne pre systém Invisalign. Strojčeky alebo aj tzv. dlahy sú každému pacientovi vyrábané na mieru, ktoré priliehajú k zubom. Sú preto pohodlné a takmer neviditeľné.

Aký je rozdiel pri nosení fixného aparátu a neviditeľných strojčekov?

Na rozdiel od fixného aparátu, ktorý je na zuboch nalepený permanentne počas celej dĺžky liečby, sú dlahy snímateľné a môžu sa kedykoľvek z úst vybrať. Zuby sa tak dajú ľahšie vyčistiť, pretože vám na zuboch nezavadzajú žiadne brekety ani drôtiky. Pri rozprávaní nie sú dlahy skoro vôbec vidieť. Ak sa však chystáte na spoločenskú udalosť alebo máte dôležité pracovné stretnutie, viete si neviditeľný zubný strojček pohodlne z úst vybrať a nasadiť po skončení udalosti. Pri liečbe dlahami Invisalign vám dokážeme zobraziť virtuálny výsledok a plán liečby a to ešte pred vstupom do liečby. Budete mať tak jedinečnú možnosť vidieť priebeh liečby a ako by mali vaše zuby vyzerať po jej absolvovaní.

Ako často budem chodiť na kontrolu s neviditeľným strojčekom?

Kontroly pacientov s dlahami sú individuálne. Pacient dostane set dláh, ktoré si doma po 5-14 dňoch vymieňa za nové. K dispozícii máme aj aplikáciu, špeciálne navrhnutú pre Invisalign pacientov. Pacienti sa vedia do aplikácie priebežne fotiť, zaznamenávať priebeh liečby a sledovať, ako sa ich zuby postupne vyrovnávajú. Pacientov si však voláme na kontroly približne raz za dva až tri mesiace.

Je liečba neviditeľným strojčekom bolestivá?

Niektorí pacienti pociťujú pri nasadení novej dlahy tlak na zuby, ktorý pretrváva iba pár dní. Tlak je signálom, že dlahy fungujú a že sa zuby posúvajú do želaného výsledku. Citlivosť zubov sa však vytratí v priebehu niekoľkých dní. V ambulancii ponúkame pacientom aj prístroj Orthopulse, ktorý liečbu nielen urýchľuje ale dokáže odstrániť alebo zmierniť prípadnú bolesť.

Ako často mám nosiť neviditeľný strojček?

Neviditeľné dlahy je potrebné nosiť počas celej liečby. Vyberajú sa iba počas jedenia, pitia tmavých nápojov a čistenia zubov.

Viditeľné zubné strojčeky

Pri liečbe viditeľnými zubnými strojčekmi používame fixné a snímateľné (nočné) zubné strojčeky. Pri fixných aparátoch sa na zuby nalepia keramické alebo kovové brekety, ktoré sú spojené oceľovým alebo nikel-titánovým drôtikom. Fixné strojčeky sú obľúbenou voľbou pre deti a tínedžerov.

CCO Systém

Na klinike pracujeme s moderným systémom brekiet značky CCO (Complete Clinical Orthodontics), ktorý pacientovi zabezpečuje kvalitnú a efektívnu liečbu. CCO systém naplno využíva interakciu medzi breketou a drôtom tak, aby na konci liečby dosiahol optimálnu pozíciu jednotlivých zubov. Pri tomto type zubného strojčeka pacient nenosí žiadne gumičky okolo brekiet, čo zabezpečuje lepšiu ústnu hygienu a kontroly iba raz za dva mesiace.

Pacientom ponúkame dva typy brekiet podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené. Fixné aparáty (strojčeky) s keramickými breketami sú menej nápadné a svojim vzhľadom sa približujú ku priesvitným dlahám. Kovové zubné strojčeky sú ekonomicky výhodnejšou variantou, ktorá je však rovnako efektívna ako varianta s keramickými breketami.

Urýchľovač liečby Orthopulse

Orthopulse je prístroj, ktorý urýchľuje liečbu s priesvitnými alebo fixnými strojčekmi. Tento akcelerátor funguje na princípe fotobiomodulácie (nízkoenergetické svetelné imulzy), ktorý stimuluje kosti obklobujúce korene zubov. Ortodontickú liečbu tak vieme skrátiť o 30 – 50%.

Orthopulse sa používa ako súčasť ortdontickej liečby na iba 10 minút denne (5 minút na každú čeľusť).

    Objednajte sa na konzultáciu zdarma: