Digitálna diagnostika

Pred začatím liečby je nevyhnutná správna diagnostika pacienta. V ambulancii sme vybavení kvalitnými diagnostickými prístrojmi, vďaka ktorým vieme efektívne analyzovať a navrhnúť pacientovi 3D liečebný plán s vizualizáciou.

iTERO digitálny skener

iTERO je intraorálny digitálny skener, vďaka ktorému vieme pacientovi rýchlo a pohodlne zoskenovať jeho zuby a zhryz. Ihneď po naskenovaní vidí pacient svoj momentálny stav zubov a vďaka 3D vizualizácii má možnosť vidieť ako by mohol vyzerať po vyrovnaní zubov.

Výhody digitálneho skeneru:

 • Rýchle a pohodlné skenovanie
 • 3D vizualizácia vašich zubov pred a po liečbe
 • Digitálny návrh liečebného plánu
 • Pohodlnejší a presnejší ako klasické odtlačky zubov

ZUBNÝ Röntgen

Röntgen je diagnostická metóda využívajúca RTG žiarenie a jeho rôzne prenikanie cez mäkké a tvrdé tkanivá. V našej ambulancii používame 2D röntgen značky Planmeca. Jeho žiarenie sa sa zachytáva na počítačový senzor, ktorý zobrazuje rtg snímku priamo na počítači. Vďaka modernej technológii sú dávky žiarenia nižšie ako pri klasickom snímkovaní. RTG snímok máme možnosť môžeme upravovať, nahrať Vám ho na USB alebo poslať emailom.

Panoramatický röntgen – OPG

Ortopantomogram je panoramatická snímka zobrazujúca dolnú aj hornú čelusť spolu s prínosovými dutinami a čeľustno-spánkovým kĺbom.

TELE RTG

Je bočná röntgenová snímka lebky s detekciou mäkkého tkaniva. Je dôležitou súčasťou ortodontickej analýzy.

  Nechajte nám kontakt a my sa vám ozveme s termínom konzultácie:

  Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií
  Milí pacienti. Dbáme na zdravie a bezpečie našich pacientov a zamestnancov. Vzhľadom na zhoršujúcu sa situáciu s COVID19 vyžadujeme od pacientov preukázať sa platným očkovacím preukazom, PCR alebo AG testom nie starším alo 48 hodín.

  Ďakujeme za pochopenie.
  Tím Ortodoncia Klostermann