Zubné strojčeky

Doprajte si bezchybný úsmev

V ambulancii sa špecializujeme na čeľustnú ortopédiu alebo ortodonciu, ktorá sa zaoberá nesprávnym postavením zubov ako sú krivé zuby a chybný zhryz. Krivé zuby alebo chybný zhryz je možné liečiť pomocou priesvitných dláh a zubných strojčekov. Na klinike máme k dispozícii viacero moderných alternatív liečby.

Priesvitné dlahy Invisalign a Spark

Svojou pohodlnosťou pri nosení si priesvotné dlahy získali milióny priaznivcov na celom svete. Sú to takmer neviditeľné dlahy, ktoré sa pacientovi vyrábajú na mieru. Pacient ich nosí v priemere 7-14 dní a po tejto dobe vymení za novú sadu dláh. Priesvitné dlahy sú snímateľné a preto si ich môžete vybrať pred jedením, ústnou hygienou alebo spoločenskou udalosťou.

Najčastejšie otázky o neviditeľných strojčekoch

Z čoho sú neviditeľné zubné strojčeky vyrobené?

Priehľadné dlahy sú vyrobené z pevného zdravotníckeho termoplastu, vyvinuté špeciálne pre systém Invisalign. Strojčeky alebo aj tzv. dlahy sú každému pacientovi vyrábané na mieru, ktoré priliehajú k zubom. Sú preto pohodlné a takmer neviditeľné.

Ako často budem chodiť na kontrolu s neviditeľným strojčekom?

Kontroly pacientov s dlahami sú individuálne. Pacient dostane set dláh, ktoré si doma po 7-14 dňoch vymieňa za nové. K dispozícii máme aj inovatívnu aplikáciu Dental Monitoring, vďaka ktorému vieme sledovať priebeh vašej liečby a stav zubov z pohodlia domova. Pacienti sa do aplikácie priebežne fotia, zaznamenávajú priebeh liečby a my tak môžeme sledovať, ako sa vaše zuby postupne vyrovnávajú. Pacientov si však voláme na kontroly približne raz za dva až tri mesiace.

Fixné zubné strojčeky

Pri liečbe viditeľnými zubnými strojčekmi používame fixné a snímateľné (nočné) zubné strojčeky. Pri fixných aparátoch sa na zuby nalepia keramické alebo kovové brekety, ktoré sú spojené oceľovým alebo nikel-titánovým drôtikom. Fixné strojčeky sú obľúbenou voľbou pre deti a tínedžerov.

Urýchľovač liečby Orthopulse

Orthopulse je prístroj, ktorý urýchľuje liečbu s priesvitnými alebo fixnými strojčekmi. Tento akcelerátor funguje na princípe fotobiomodulácie (nízkoenergetické svetelné imulzy), ktorý stimuluje kosti obklobujúce korene zubov. Ortodontickú liečbu tak vieme skrátiť o 30 – 50%.

Orthopulse sa používa ako súčasť ortdontickej liečby na iba 10 minút denne (5 minút na každú čeľusť).

    Objednajte sa na konzultáciu zdarma: